Nie jest nam wszystko jedno


Fundusze Europejskie Pomorze Zachodnie Unia Europejska

Podsumowanie realizacji projektu "NIE JEST NAM WSZYSTKO JEDNO"

Z dniem 13.09.2023 roku zakończyliśmy realizację projektu pn. „NIE JEST NAM WSZYTKO JEDNO” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 Oś priorytetowa VII Włączenie społeczne, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym.

Celem projektu była realizacja kompleksowej i interwencyjnej pomocy dla 48 osób uciekających przed wojną w Ukrainie, które przybyły do Polski od 24 lutego 2022r. (w tym dzieci) mającej na celu wspieranie procesu ich ochrony na terenie Polski i integracji w szczególności w zakresie: zapewniania pomocy psychologicznej, zapewniania asystenta integracyjnego opracowującego indywidualną ścieżkę integracji społecznej wspierającej w kontaktach z instytucjami i sytuacjami życia codziennego, organizowania i finansowania szkoleń/ warsztatów integracyjnych (również wyjazdowych) lub innych form kształcenia, w tym nauki języka polskiego bądź organizacji opieki nad dzieckiem i młodzieżą.

Do udziału w projekcie przystąpiło 94 osób.

 

Uczestnicy otrzymali następujące formy wsparcia:

1) Możliwość nauki języka polskiego w wymiarze 262 godzin.

2) Uczestnictwo w zajęciach animacyjnych dla dzieci i młodzieży – 300 godzin

3) Udział w szkoleniu pn. „Jak radzić sobie ze stresem, stratą mienia i rodzin – zespół stresu pourazowego” połączonego z zajęciami integracyjnymi dla dzieci- 20 godzin

4) Uczestniczenie w warsztatach dotyczących podniesienia kompetencji wychowawczych, wychowania dziecka w świetle prawa polskiego z możliwością indywidualnych konsultacji z psychologiem - 20 godzin.

5) Udział w cyklu warsztatów integracyjnych dotyczących polskich zwyczajów, tradycji i kultury ze stałym dostępem do specjalistów tj. psycholog i pedagog - 28 godzin.

6) Udział w warsztatach wpływających na rozwój osobisty - 20 godzin.

7) Możliwość udziału w uzupełniającym kursie języka polskiego obejmującego rozszerzone słownictwo branżowe - dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników- 12 godzin.

8) Wsparcie dwóch asystentów integracyjnych opracowujących indywidualną ścieżkę integracji społecznej wspierającej w kontaktach z instytucjami i sytuacjami życia codziennego przez cały okres trwania projektu.

Informacja wytworzona przez:
Piotr Łabędź , w dniu:  18‑04‑2024 09:20:38
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Piotr Łabędź
email: pcpr@kolobrzeg.powiat.pl tel.:943548066 fax: admin
, w dniu:  18‑04‑2024 09:20:38
Data ostatniej aktualizacji:
18‑04‑2024 09:23:00
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany article-history-date-create Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
article-history-load-more
article-show-archive